Celulitida může být tuková, ale také vodová

Celulitida je problémem, který primárně sužuje hlavně ženy, ale nevyhýbá se ani mužům. Je pravdou, že nejde o žádné bolestivé onemocnění, jímž je například zácpa. Na druhou stranu se jedná o kosmetický problém, a ten spousta lidí také hodně řeší. Jinak zvaná pomerančová kůže se nejčastěji objevuje na stehnech a hýždích. Výjimkou však není břicho, paže či jiné partie.

V závislosti na tom, jakou máte celulitidu lze v životě změnit pár věcí, které se postarají o Váš celkově lepší vzhled a její minimalizaci.

Tuková celulitida číslo jedna

Označení této celulitidy vychází primárně z toho, jak vzniká. Je totiž spojena s nadváhou, zhoršením prokrvení kůže a utlačováním cév. Pokud Vás postihne tuková celulitida, potom byste měli začít v první řadě změnou jídelníčku. Zaměřte se na kvalitní a čerstvé suroviny a vypusťte všechna instantní jídla.

Vhodné je použití anticelulitidních krémů, s nimiž si dané partie těla masírujte ráno i večer. Tuková celulitida je problémem, který mimo jiné můžete odstranit také za pomoci nejrůznějších technik. Ty už pochopitelně vyžadují návštěvu konkrétního zařízení. Oblíbená je liposukce, ultrazvukové ošetření nebo rázová vlna.

Jaký je druhý typ celulitidy?

Druhou zmiňovanou celulitidou je ta vodová, jejíž název je také do určité míry jasně vypovídající. Vzniká zadržováním vody v těle, k čemuž může docházet vlivem menstruace, antikoncepce a jinými procesy. Vodová celulitida nabízí vícero dostupných možností odstranění. Volit můžete například vyhlazování pokožky za pomoci fóliových zábalů. Příjemné jsou určitě nejrůznější masáže. V tomto směru se snažte v co největší míře zaměřit na lymfu. I běžný pohyb přispívá k tomu, že Vám bude mizet vodová celulitida. Stanovte si například denní dávku deseti tisíc kroků.

U žen je vhodné vypustit třeba hormonální antikoncepci, která přispívá k tvorbě této celulitidy. Většího a rychlejšího účinku pochopitelně docílíte tak, že budete tyto anticelulitidní metody kombinovat. Zkrátka spojíte více užitečných procedur v jeden funkční a účinný celek.

Publikováno: 12. 10. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: MartinJirasek

Tagy: celulitida | pomerančová kůže | tuková celulitida | vodová celulitida