Koncesionářské poplatky 2024: Co se chystá?

Koncesionářské Poplatky 2024

Výše poplatků 2024

V roce 2024 se můžeme připravit na možné úpravy v oblasti poplatků. Ačkoliv přesné částky a změny budou teprve oznámeny, je pravděpodobné, že některé poplatky, jako například poplatky za správu účtu, poplatky za výběry z bankomatů nebo poplatky za platební transakce, by mohly doznat změn. Důvodem jsou rostoucí náklady a inflace. Doporučujeme proto sledovat webové stránky a informační materiály vaší banky nebo poskytovatele služeb, abyste byli o případných změnách včas informováni.

Změny pro důchodce

Od 1. ledna 2024 se důchodci dočkají několika změn. Základní výměra důchodu vzroste o 400 Kč. Procentní výměra se zvýší o 5,1 % pro osoby s jednou výchovnou a o 7,6 % pro osoby se dvěma a více vychovanými dětmi. Změny se dotknou i valorizace penzí, která bude probíhat častěji, aby lépe reagovala na aktuální inflaci. Nově se také zavádí možnost předčasného odchodu do důchodu pro osoby se zdravotním postižením. Podmínky pro přiznání důchodu se však zpřísňují pro předčasné důchody.

Online platby jednoduše

V dnešní době už se bez online plateb neobejdeme. Jsou rychlé, pohodlné a bezpečné, pokud víte, na co si dát pozor. Při platbě kartou na internetu hledejte zabezpečené stránky s ikonkou zámku a https:// v adresním řádku. Nikdy nezadávejte údaje z karty na neznámých a nedůvěryhodných stránkách. Pro zvýšení bezpečnosti používejte virtuální karty nebo služby typu PayPal, které chrání vaše citlivé údaje. Nezapomínejte na kontrolu výpisu z účtu a v případě podezřelých transakcí ihned kontaktujte svou banku.

Výjimky z poplatků

Některé skupiny osob mohou mít nárok na osvobození od poplatků. Mezi ně patří studenti, senioři nad 65 let, osoby se zdravotním postižením a osoby s nízkými příjmy. Pro uplatnění výjimky je obvykle nutné předložit doklad o splnění podmínek, například studentský průkaz, průkaz ZTP nebo potvrzení o příjmu. Konkrétní podmínky a požadavky na doklady se liší v závislosti na typu poplatku a instituci, která ho vybírá. Doporučujeme se informovat předem, abyste předešli případným komplikacím.

Kontakt na Českou televizi

Pro dotazy ohledně programu České televize, televizního vysílání, nebo pro technickou podporu volejte na telefonní číslo +420 261 13 11 11. Linka je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pro písemný kontakt využijte email info@ceskatelevize.cz. Pokud preferujete klasickou poštu, adresa pro korespondenci je Česká televize, Kavčí hory, 140 70 Praha 4.