Mimozemšťané – Znáte ty nejslavnější z nich?

Mimozemský život, to je téma, které lidstvo doprovází opravdu spoustu dlouhých let. Označení mimozemšťané je přisuzováno bytostem, které jsou inteligenčně na výši oproti člověku. Nepochází z naší planety ale odjinud z vesmíru. Ostatně, to vyjadřuje již uvedené pojmenování mimo-zemšťané, tedy z jiné země.

Mimozemský život ve vesmíru

O živých mimozemských organismech se vedou rozsáhlé debaty. Opředeny jsou nejrůznějšími tajemstvími a záhadami, což mimochodem dokazuje Area 51 neboli Oblast 51, kde mimozemšťané údajně byli, respektive je zde zkoumala vláda Spojených států amerických.

Obecně je potenciální mimozemský život přisuzován planetám, jakými jsou Mars, Venuše, Jupiterův měsíc Europa a Saturnův měsíc Titan. Na hledání mimozemského života se pochopitelně zaměřuje velké množství agentur. Kdo ví, jestli mezi nimi není také známá NASA.

Známí mimozemšťané

I když spousta z nás v ruce neměla nic hmatatelného o tom, že mimozemšťané opravdu existují, přesto víme o hodně známých. Ti, kteří vznikli především v literatuře nebo na filmovém plátně. Ostatně, kdo by neznal mimozemšťana zvaného E. T., který se objevil v roce 1982 v rámci amerického sci-fi filmu?

Mimozemšťané nebo také UFO jsou lidmi znázorňovány v různých podobách. Někdo si představuje malé zelené mužíčky s přilbami na hlavě, ostatní zase jiné tvory. Je pravdou, že o podobách mimozemšťanů do jisté míry rozhodla právě filmová ztvárnění. Dokazuje to například slavný seriál Star Trek, kde se objevovali Vulkánci, Klingoni a Borgové. Opakem toho je Stargate, kde bylo možné zahlédnout rasy jako Wraihové, Bandola a Oriové. To samé lze spatřit ve slavném filmovém podání Star Wars, kde jsou typickými představiteli Chissové.

Mimozemšťané figurovali i v ostatních filmech, odkud si mnozí z nás odnesli jasnou představu o nich samotných. A nutno podotknout, že se může diametrálně lišit – Avatar, Vetřelec, Predátor, Známý vesmír, Válka světů a Pán času.

Tohle všechno jsou postavy pocházející z bujné fantazie filmařů, ale co když kolem nás skutečně existuje tak vyspělý mimozemský život, jak je nám předkládáno?

Publikováno: 05. 11. 2020

Kategorie: Věda

Autor: MartinJirasek

Tagy: mimozemský život | mimozemšťané | mimozemšťani | UFO