Otužování z Vás udělá velmi silného jedince

Pod pojmem otužování si lze představit jediné. Určitý čas budete své tělo vystavovat chladu v podobě studené vody. Někdo si možná řekne, proč se takto trápit, když mám rád teplo? Jenže, právě tento proces velice pozitivním způsobem přispívá k silnějšímu a odolnějšímu imunitnímu systému. A to není všechno.

V čem je zchlazování organismu přínosné?

Otužování samo o sobě posiluje celé tělo. Obvykle zlepšuje náladu člověka a snižuje deprese. Jeho hlavní přínos je však v tom, že budete daleko silnější proti virovým onemocněním. Zocelíte svůj organismus a můžete přínosným způsobem snížit například krevní tlak.

Proces otužování dokonce zlepšuje stavy alergikům, kteří jej pravidelně provádí. Ano, i v tomto případě může být ochlazování studenou vodou dobré. Když tento úkon budete dělat opakovaně, pak si buďte jisti, že Vás změna klimatu jen tak nezaskočí, respektive Vaše tělo. Zmínit bychom měli také to, že otužování svým způsobem přispívá k pevné vůli, protože jde o dlouhodobou záležitost. Je to takové přírodní antibiotikum.

Otužování - začněte pěkně pomalu a jistě

Jestliže Vás výše uvedené řádky nadchly a vy už přemýšlíte o tom, jak skočíte do studené vody, měli bychom Vás upozornit. Jde o dlouhodobý proces, který je třeba dělat opatrně, abyste si jím naopak neuškodili. To znamená, že nejprve začnete omýváním těla mokrou žínkou namočenou ve studené vodě. Teprve poté budete přidávat pozvolné sprchování jednotlivých partií, až skončíte u celého těla.

Otužování pak dokonale prokrví Vaši fyzickou schránku a rozproudí krev v celém těle. Velkou roli v rámci otužování hraje pravidelnost. Když na delší dobu polevíte, musíte v podstatě začínat znovu. V ideálním případě provádějte studené sprchy každé ráno, a to v době trvání tří až pěti minut. V zimním období to může být o něco méně. Sem tam si můžete přidat i chladivou lázeň v rybníku a podobně. Myslete také na to, že tento proces není vhodné dělat po náročné sportovní zátěži.

Publikováno: 14. 10. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: MartinJirasek

Tagy: imunitní systém | otužování | studená voda | zlepšení nálady