Placení mobilem je mezi lidmi čím dál oblíbenější

Bezhotovostní platby jsou moderním platebním stykem, který už tu nějakou dobu je. A je pravdou, že Češi jsou v tomto směru hodně pokrokoví a s pomocí platebních karet hradí většinu nákupů. V porovnání s ostatními státy se řadíme do předních příček. Vzhledem k tomu, že doba jde v tomto směru neustále kupředu, bylo jenom otázkou času, kdy na přetřes přijde placení mobilem.

Mobilní platby realizované za pomoci technologie NFC se staly skutečností a dnes je umožňují v podstatě všechny české bankovní domy. Takovým pomyslným průkopníkem v tomto směru byla ČSOB, ke které se postupně přidaly ostatní banky. Bezhotovostně můžete platit všechny výdaje, včetně splátky hypotéky.

Jaké jsou výhody placení mobilem?

Především postarší generaci může přijít placení mobilem minimálně zvláštní, mladší jedinci mu propadli na plné čáře. Jestliže uvažujete o tomto způsobu úhrady za zboží a služby, určitě se Vám hodí srovnání výhod a nevýhod.

Placení mobilem je určitě velice jednoduché, jako platba platební kartou. Tu však u sebe nemusíte nosit. Vše máte v mobilním telefonu, který na rozdíl od karty většina lidí doma nezapomíná. Díky této technologii získáte okamžitý přehled o uskutečněných platbách, můžete si ukládat své účtenky v elektronické podobě a využívat různých přidružených slevových karet. Mimochodem také uložených v mobilním telefonu. I když se to někomu může zdát nepochopitelné, tak placení mobilem je navíc vysoce bezpečné. Minimálně i díky tomu, že máte zabezpečený přístup do samotného telefonu.

Nevýhody na závěr

Poslední kapitola tohoto článku bude vesměs hodně krátká, protože placení mobilem ve své podstatě oplývá jen samými klady. I přesto se však hodí zmínit jisté nevýhody, které tento způsob úhrady může mít. Je to snad pouze fakt, že v případě neopravitelné poruchy telefonu nebo jeho krádeže přijdete také o svoji platební kartu. Nutno však podotknout, že tu můžete ztratit tak jako tak, například tašce, kabelce nebo v peněžence.

Publikováno: 16. 10. 2020

Kategorie: ekonomika

Autor: MartinJirasek

Tagy: mobilní platby | placení mobilem | platby mobilem | platby mobilním telefonem