Přírodní antibiotika mohou nahradit klasické léky

Když člověk onemocní, v mnoha případech se ihned sebere a běží pro antibiotika. Léky předepsané lékařem, které jej mají z nemoci co nejrychleji dostat. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, že místo klasických tabletek použijete přírodní antibiotika? Taková, která můžete konzumovat celoročně a v podstatě kdykoliv, i když nejste nemocní? Výsledek totiž může být stejný, ba dokonce ještě lepší.

Známá přírodní antibiotika

Přírodní antibiotika razily už naše babičky a nutno podotknout, že s velkým úspěchem. Hlavně, jde o přírodní látky, které nemají negativní účinky a jsou takovou formou čistého léku, na rozdíl od chemických farmaceutik.

Jestliže v tomto směru chcete osvědčený tip, pak lze s naprostou jistotou zmínit med. Ten je vynikajícím bojovníkem proti nejrůznějším bakteriím. Dokonce se používání i na hojení ran na pokožce těla. Mezi osvědčená přírodní antibiotika patří rozhodně česnek. Ten významně posiluje obranyschopnost celého organismu. Něco podobného dělá také cibule. Ne nadarmo z ní vzniká elixír tvořený právě v kombinaci s medem.

Další antibiotika čerpaná z přírody

Třemi výše uvedenými přírodními antibiotiky to pochopitelně nekončí. Zmínka by měla padnout o rýmovníku, jehož název je jasně vypovídající. Tvořit z něj můžete nejenom sirupy na pití, ale také masti. Vynikající protizánětlivé účinky má například zázvor, který mimo jiné kladně působí i na srdeční činnost a krevní tlak. Mezi léčivé rostliny se řadí třapatka neboli echunacea. Ta s chřipkou zatočí raz dva.

Mnohá přírodní antibiotika si mimochodem můžete pěstovat na své zahrádce. Při onemocnění využijete třeba angínovník nebo budete chránit své močové cesty za pomoci lichořeřišnici. Ta kromě toho dokáže zatočit se streptokokem a přijde vhod v okamžiku, když onemocníte s dýchacími cestami.

Přírodní antibiotika můžete samozřejmě kombinovat i s řadou dalších věcí a činností, jimiž budete celkově posilovat svou imunitu. Typickým příkladem je otužování. Když si jej budete dopřávat pravidelně, zocelíte své tělo a nežádoucí nemoci se Vám budou obloukem vyhýbat.

Publikováno: 15. 10. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: MartinJirasek

Tagy: angínovník | antibiotika | echunacea | přírodní antibiotika | rýmovník