Sluneční záření je pro člověka hodně důležité

Není asi mezi námi nikdo, kdo by alespoň v určité míře neměl rád Slunce, potažmo sluneční hřejivé paprsky. Vždyť právě sluneční záření je tím, co nás pozitivně nabíjí, co nám přináší úsměv na tváři, a hlavně pozitivně působí nejenom na mysl, ale také na samotné tělo. Ve své podstatě jde o takové přírodní antibiotikum, o kterém Vám povíme více užitečných informací.

Vitamín D je zkrátka nepostradatelný

Sluneční záření je bohatým zdrojem vitamínu D. Ano, čerpat ho můžete i konzumací hub, jogurtů, ryb a jiných produktů. Nutno však podotknout, že jeho získávání přímo ze Slunce je přece jenom příjemnější. Právě dostatečná dávka vitamínu D je důležitá pro zahnání depresí a únav, pro posílení imunitního systému a odstranění nejrůznějších obtíží.

Když si totiž nebudete dopřávat slunečního záření a budete mít málo vitamínu D, pak Vám mohou hrozit i takové obtíže, jakými jsou například lámavost kostí, narušení správné funkce metabolismu, deformace páteře nebo dokonce křivice. A to nechce jistě nikdo. Takže pokud to jenom trochu jde, dopřávejte si především v hlavní sezóně od března do října dodatek sluníčka. Jde o účinného bojovníka s bakteriemi a zároveň prevenci různých onemocnění. Mimo jiné posiluje také libido a kladným způsobem ovlivňuje reprodukční procesy mezi muži a ženami. I to lze považovat za příjemný klad.

Sluneční záření má také své ALE

Výše uvedené rady si musíte vzít k srdci samozřejmě v odpovídající míře. Sluneční záření, respektive jeho denní příjem musí mít určitá pravidla. Příliš dlouhý pobyt na Slunci se sebou totiž může přinášet například riziko onemocnění rakoviny kůže.

Snažte se tedy přílišnému slunečnímu záření nevystavovat mezi 11 až 14 hodinou, kdy jsou sluneční paprsky pravděpodobně nejintenzivnější. Když se budete věnovat zdravému slunění, pak nezapomínejte na sluneční brýle, ale ani na dostatečnou ochranu těla za pomoci opalovacího krému s vyšším UV filtrem. Jedině tak ochráníte sami sebe a zajistíte to, že sluneční záření se Vám stane opravdovým lékem.

Publikováno: 05. 11. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: MartinJirasek

Tagy: opalování | Slunce | sluneční záření | vitamín D