Tesla je revolučním typem novodobé automobilky

Tesla, to je v dnešní době skutečný pojem. Americká automobilka, jejímž zakladatelem je známý vizionář Elon Musk. Ten se primárně zaměřil na elektromobily, které se staly známými po celém světě. Historie této společnosti se začala psát v roce 2003 a nutno podotknout, že od té doby urazila opravdu velký kus cesty.

Známé modely Tesla

Automobilka Tesla vyprodukovala za dobu své působnosti řadu známých modelů, které si mimochodem našly oblibu také mezi českými zákazníky. Ostatně v roce 2019 vlastnilo v Česku vůz této značky kolem čtyř stovek lidí.

Na výrobních linkách společnosti Tesla se objevily modely jako Roadster, Model S, Model X, Model 3, Model Y, v roce 2020 inovace modelu Roadster, Cybertruck a Semi. Tohle všechno jsou zajímavé skvosty nejenom pro svůj originální vzhled, ale hlavně kvůli použitým technologiím. V nich se Elon Musk skutečně hodně vyžívá.

Technologie slavné automobilky

Tesla se vyjímá senzory aplikovanými ve svém voze a jednotlivými komponentami. Známé jsou například baterie obsahující stovky malých lithium-iontových článků. V tom se liší od konkurenčních značek. Tato automobilka mimo jiné sází také na autopilota. Poloautonomní asistent je v provozu zhruba od roku 2014 a dochází neustále k jeho vylepšování. O dva roky později přišly modely, které by jednou v budoucnu mohly nabídnout plné autonomní řízení vozu.

Další technologie z jiných oblastí

Když Tesla vyvíjí elektromobily je patrné, že dokáže nabídnout i rychlonabíjecí stanice. Ty nesou označení Supercharger. S jejich budováním a rozšiřováním začala v roce 2012. Výjimkou nejsou ani baterie určené pro domácnosti. Ty jsou na trhu prezentovány pod názvem Tesla Powerwall. Kapitolou samou o sobě jsou pak solární střešní tašky. Ano, i v této oblasti dokáže tato společnost konkurovat silným protivníkům. A to především díky propracované technologii a kupodivu i velice zajímavou cenou.

Tuto značku lze mimo jiné chválit také za to, že své patenty dává všanc jiným společnostem na trhu. Elon Musk zkrátka touží po rozšíření elektromobily.

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: Věda

Autor: MartinJirasek

Tagy: automobilka | elektromobil | elektromobilita | společnost Tesla | Tesla